آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۶۸۰۱۴
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ساعت ۲۰:۴۰
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره)خراسان شمالی خبر داد؛

معافیت ۱۲۸ نفر از فرزندان مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی از سربازی

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره)خراسان شمالی گفت: طی سال گذشته تعداد ۱۲۸ نفر از فرزندان خانواده مددجوی کمیته امداد خراسان شمالی از خدمت سربازی معاف شدند.
معافیت ۱۲۸ نفر از فرزندان مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی از سربازی,خراسان شمالی+بجنورد+مجید الهی راد+کمیته امداد+مددجو+سربازی

به گزارش گروه دریافت خبر بجنا، مجید الهی راد، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره)خراسان شمالی با بیان اینکه توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت یکی از اولویت‌های کاری کمیته امداد است، اظهار کرد: طی سال گذشته تعداد 128 نفر از فرزندان خانواده مددجوی کمیته امداد خراسان شمالی با همکاری سازمان وظیفه عمومی از خدمت سربازی معاف شدند.

وی گفت: معافیت از خدمت سربازی در راستای توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت انجام می‌شود تا زمینه کمک به امرار و معاش خانواده‌های نیازمند فراهم شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره)خراسان شمالی با اشاره به اینکه مددجویان کمیته امداد از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند، افزود: مددجویان همواره نیازمند حمایت های دولتی و غیردولتی در زمینه های مختلف می باشند و به همین منظور دولت نیز حمایت های مالی و غیرمالی را برای این افراد در نظر گرفته است. به عنوان مثال دولت برای مشمولین تحت پوشش این نهاد، خدمت سربازی نزدیک به محل سکونت را در نظر گرفته است.

این مقام مسئول اظهار داشت: طی سال گذشته تعداد ۱۲۴ نفر از فرزندان خانواده های مددجوی کمیته امداد استان به نزدیک ترین شهرستان محل سکونت انتقال داده شدند.

مدیر کل کمیته امداد استان با بیان اینکه اعطاء معافیت کمیته امداد از خدمت سربازی برای مشمولان تحت پوشش این نهاد است یکی از مهمترین حمایت های دولت در زمینۀ خدمت سربازی است، اظهار کرد: در این راستا، هر فرد مشمولی که شرایط لازم برای استفاده از این فرصت را دارا باشد، از انجام خدمت سربازی معاف شده و برابر قانون، برای وی کارت معافیت کمیته امداد صادر می شود.

وی خاطر نشان کرد: طبیعی است که معافیت از خدمت تمامِ مشمولان تحت پوشش این نهاد را شامل نمی شود و افرادی که بر طبق قانون می توانند از فرصت معافیت این نهاد استفاده کنند ابتدا مددجویانی که پدر خود را از دست داده و با مادر زندگی می کنند، البته باید توجّه داشت که اگر در زمان حیات پدر، مشمول بوده و غیبت کرده باشند، دیگر این امکان برای آن ها فراهم نخواهد بود و نمی توانند از معافیت کمیته امداد امام خمینی(ره) استفاده کنند.

الهی راد تصرح کرد: دومین مورد اینکه یکی از فرزندان پسری که خانوادۀ آن ها به علّت طلاق، تحت پوشش حمایتی این نهاد باشند نیز می توانند از معافیت کیمتۀ امداد امام خمینی(ره) بهره مند شوند، البته این دسته از افراد همزمان سه شرط ذیل را رعایت نمایند، مشمول و متقاضی استفاده از معافیت نهاد مزبور نباید غیبت داشته باشد، از تاریخ طلاق پدر و مادر مشمول، سه سال گذشته باشد، همچنین خانوادۀ مشمول خدمت، حداقل دوسال تحت پوشش کمیته امداد بوده باشند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره)خراسان شمالی افزود: سومین حالت نیز تک فرزند پسر خانواده هایی که سه دختر و بیشتر داشته و تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند، نیز می توانند از معافیت خدمت سربازی این نهاد استفاده نمایند. به این نوع از معافیت، معافیت سه خواهری می گویند. لازم به توضیح است که برای استفاده از فرصت معافیت سه خواهری، لازم است که خواهرهای فرد مشمول، در قید حیات باشند.

گفتنی است؛ کمیته امداد همچنین در جهت کاهش تعرفه صدور گواهی معافیت برای فرزندان مددجو نیز برای آنان معرفی نامه صادر می کند تا از تخفیف ۹۰ درصدی بهره مند شوند.

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا