آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۶۵۰۶۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ساعت ۱۲:۵۲
معاون شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی اعلام کرد:

۹۳ میلیون مترمکعب اضافه برداشت آب از چاه‌های مجاز استان

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی گفت: سالانه ۹۳ میلیون مترمکعب اضافه برداشت آب از چاه‌های مجاز استان انجام می‌شود که ۷۷ میلیون مترمکعب آن از چاه‌های کشاورزی اتفاق می‌افتد.
۹۳ میلیون مترمکعب اضافه برداشت آب از چاه‌های مجاز استان,

وحید واسطه، معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک، اظهار کرد: از ابتدای سال آبی امسال (مهرماه) تا پایان دی‌ماه ۱۷ میلیون مترمکعب آب به سدها وارد شد.

 

واسطه افزود: این میزان بارندگی وارده به سدهای استان در مقایسه با دوره بلندمدت می‌بایست حجم آب وارده به سدها ۲۵ تا ۳۰ میلیون مترمکعب می‌شد تا کاهش ذخیره آبی در سدها را جبران می‌کرد.

 

وی گفت: در استان، بیشترین کاهش بارندگی رخ‌داده در سال آبی امسال در شهرستان مانه و سملقان رخ‌داده که ۳۰ درصد کاهش بارندگی بوده است.

 

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی افزود: شهرستان‌های اسفراین، بجنورد و راز و جرگلان به ترتیب در رده‌های دیگر کاهش بارندگی‌ها و دریافت باران قرار داشته‌اند.

 

وی عنوان کرد: پیش‌بینی گزارش هواشناسی بیانگر این است که ادامه بارندگی‌ها در استان طی سه ماه آینده به میزان نرمال خواهد بود (نه افزایش و نه کاهش بارندگی).

 

این مسئول خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش هواشناسی استان طی سه ماه آینده تا یک درجه افزایش دما خواهیم داشت.

 

وی در بخش دیگری از سخن خود با اشاره به وجود سه هزار و ۳۶۶ حلقه چاه مجاز در استان، بیان کرد: سالانه در حدود ۴۰۳ میلیون مترمکعب برداشت آب از این تعداد چاه انجام می‌شود که یک هزار و ۱۲۰ حلقه چاه از آنها اضافه برداشت آب از این چاه‌ها را دارند.

 

وی افزود: میزان اضافه برداشت آب از یک هزار و ۱۲۰ حلقه چاه به میزان ۹۳ میلیون مترمکعب است.

 

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی با بیان اینکه از ۹۳ میلیون مترمکعب اضافه برداشت آب ۷۷ میلیون مترمکعب آن از چاه‌های کشاورزی اتفاق می‌افتد، گفت: بیشترین اضافه برداشت‌ها به ترتیب در شهرستان‌های اسفراین، گرمه، شیروان و جاجرم صورت می گیرد.

 

واسطه در خاتمه بر اصلاح و کنترل اضافه برداشت آب از چاه های مجاز اشاره شده، تاکید کرد.

 

انتهای پیام/قهرمانی


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا