آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۶۵۰۴۶
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ساعت ۱۶:۴۴
استاندار خراسان شمالی:

پروژه انتقال پساب به پتروشیمی در دهه فجر کلنگ‌زنی می‌شود

استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه پروژه انتقال پساب به پتروشیمی خراسان در دهه فجر امسال کلنگ‌زنی می‌شود، گفت: انجام فاز مطالعاتی و برگزاری مناقصه علت تاخیر در این پروژه است.
پروژه انتقال پساب به پتروشیمی در دهه فجر کلنگ‌زنی می‌شود,

به گزارش خبرنگار عصر اترک در بجنورد، محمدرضا حسین‌نژاد، استاندار خراسان شمالی عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران استان دررابطه‌با انتقال آب منطقه مرز سرانی به داخل استان اظهار داشت: در سفر ریاست‌جمهور به استان‌ها فقط پروژه‌های بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دستور اجرا قرار می‌گرفت، اما باتوجه‌به اهمیت موضوع آب در سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی موضوع آب سرانی و پساب پتروشیمی مورد توجه ویژه قرار گرفت.

وی ادامه داد: رئیس‌جمهور دستور اکید برای پیگیری موضوع آب در منطقه سرانی داد و طی همان سفر معاون وزیر از این منطقه بازدید کرد.

استاندار خراسان شمالی گفت: در سفر رئیس‌جمهور به استان مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای حفر چاه در منطقه سرانی تخصیص پیدا کرد.

وی بیان داشت: پیگیری‌ها برای حفر چاه وجود دارد تا تصمیم نهایی برای انتقال آب‌گرفته شود.

استاندار خراسان شمالی افزود: در انتقال آب‌های مرزی باتوجه‌به اهمیت موضوع، نگران هستیم که درگیر پروتکل‌های بین‌المللی آب شویم، براین‌اساس وزارت نیرو را به این مورد حساس کرده‌ایم و از مبادی مختلف در این حوزه وارده شده‌ایم.

وی همچنین دررابطه‌با موضوع پساب پتروشیمی با اشاره به اینکه پروژه انتقال پساب به پتروشیمی خراسان در دهه فجر امسال کلنگ‌زنی می‌شود، گفت: علت تأخیر در این پروژه، تأخیر در اتمام فاز مطالعاتی و برگزاری مناقصه آن بود؛ اما در زمان قابل‌قبولی این پروژه را به اتمام خواهیم رساند تا کمکی برای بخش کشاورزی و صنعت استان شود.

استاندار خراسان شمالی گفت: تعداد هشت حلقه چاهی که اکنون مورداستفاده پتروشیمی است، در واقع بهترین آب‌های زیرزمینی صرف تولید پتروشیمی است که طی جابه‌جایی با پساب بجنورد کمکی به شرب و کشاورزی و صنعت شود.

حسین‌نژاد دررابطه‌با بوی آب بجنورد توضیح داد: برای بهترشدن وضعیت آب بجنورد استفاده از دستگاه اوزون زن مطرح است، اما باعث بالارفتن هزینه مصرفی آب‌بهای شهروندان خواهد شد، درصورتی‌که انتقال آب پایدار به داخل استان طولانی‌مدت شود، قطعاً باید همین روش را انتخاب کرد.

وی گفت: تاکنون یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب اوراق و نقدی از محل سفر رئیس‌جمهور به استان اختصاص‌یافته است و امیدواریم بتوانیم اعتبارات جدیدی نیز در گام دوم جذب کنیم.

استاندار خراسان شمالی دررابطه‌با وضعیت حساب‌های صنایع و بانک‌های خصوصی در استان توضیح داد: در بخش انتقال حساب صنایع در استان همکاری‌هایی صورت‌گرفته اما رضایت کافی از بانک‌های خصوصی استان نداریم؛ چون سرمایه‌گذاری خاصی از سوی این بانک‌ها در استان دیده نشده است که در صورت نرسیدن به تفاهم از طریق قانون برخوردها و پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد.

وی تصریح کرد: در زمان بحران سوخت تأکید بر مدیریت مصرف سوخت در سطح استان بود که بهترین سبک مدیریتی اعمال شد به‌گونه‌ای که در هیچ نقطه‌ای قطعی گاز صورت نگرفت؛ زیرا تصمیمات حساس و کلیدی بود.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: در حوزه انتصابات بین نیروی بومی و غیربومی اولویت ما انتخاب نیروی بومی است؛ اما انتخاب نیروی بومی به این منزله نیست که فرد موردنظر تا پایان تصدی پست، بیمه شود و تغییری نکند؛ بلکه عملکرد آنها مورد ارزیابی و نظارت قرار می‌گیرند.

 

انتهای پیام/ رحمانی

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا