آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۶۳۴۸۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ساعت ۱۱:۴۶
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان شمالی:

۹ تیم عملیاتی هلال احمر خراسان شمالی به حالت آماده‌باش درآمد

معاون امدادو نجات جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: ۹ تیم عملیاتی این جمعیت در پی هشدار زرد هواشناسی استان برای امدادرسانی احتمالی ناشی از بارش‌ باران به حالت آماده باش درآمده اند.
۹ تیم عملیاتی هلال احمر خراسان شمالی به حالت آماده‌باش درآمد,خراسان شمالی+بجنورد+هلال احمر+ابراهیم سارمی

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک ، ابراهیم سارمی معاون امدادو نجات جمعیت هلال احمر خراسان شمالی اظهار داشت: این هشدار از ظهر روز گذشته به دلیل فعالیت سامانه بارشی جدید در استان صادر و آبگرفتگی و لغزندگی معابر، مه آلودگی و کاهش دید افقی به ویژه در مسیرهای کوهستانی، اختلال در تردد و احتمال وقوع کولاک مقطعی برف در ارتفاعات پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: ۹ تیم امدادونجات در هشت شهرستان به همراه تیم های واکنش سریع، ۱۶۱ خانه هلال و ۱۴ پایگاه امداد و نجات بین شهری استان در حالت آماده باش قرار دارند.

معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر خراسان شمالی افزود: به منظور آمادگی و هم افزایی بیشتر بین ارگان‌ها، امسال دوره تمرین کار با تجهیزات امدادو نجات در سیلاب به صورت مشترک با تیم های آتش نشانی استان برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: این تیم ها برای امدادرسانی در زمان حوادث احتمالی سیل و آبگرفتگی آماده هستند.

بارش باران از صبح روز گذشته در خراسان شمالی آغاز شده و در مناطق مختلف ادامه دارد و بیشترین میزان بارش در بهکده رضوی شهرستان مانه و سملقان با ۶.۸ میلیمتر ثبت شده است.

خراسان شمالی با یک میلیون نفر جمعیت در شمالشرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از جمعیت این استان در روستاها سکونت دارند.

انتهای پیام/ یزدانی 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا