آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۶۱۹۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ساعت ۱۰:۱
مدیرعامل پتروشیمی خراسان:

رشد ۴۸ درصدی صادرات محصولات پتروشیمی خراسان

مدیرعامل پتروشیمی خراسان از رشد ۴۸ درصدی صادرات محصولات این مجتمع در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۱ در مقایسه با سال ۱۴۰۰ خبر داد.
رشد ۴۸ درصدی صادرات محصولات پتروشیمی خراسان,خراسان شمالی+بجنورد+پتروشیمی خراسان+صادرات+یوسف حسنی

به گزارش عصراترک به نقل از تسنیم، یوسف حسنی با اشاره به فرایند رو به جلوی تولید محصولات این شرکت در راستای تحقق شعار سال٬ اظهار داشت: در 6 ماه نخست سال جاری بیش از  1910 تن ملامین به مبلغ 1080میلیارد ریال در این مجتمع تولید و به بازار فروش عرضه شده است.

وی افزود: در همین مدت٬   9713 تن  آمونیاک به مبلغ 1795میلیارد ریال نیز تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی شده است. 207719 تن اوره نیز به ارزش ریالی 29.133میلیارد ریال نیز در این مجتمع در 6 ماه نخست سال جاری تولید شد.

وی با اعلام فروش شش ماه مجتمع پتروشیمی خراسان اظهار  داشت: جمع کل  مقدار فروش محصولات این مجتمع در شش ماهه 1401 به میزان 219.342 تن  و به ارزش حدودی بیش از 32000 میلیارد ریال بوده است.

حسنی تصریح کرد: میزان افزایش مقدار تولید و صادرات کالا در سال 1401 به نسبت سال 1400٬ معادل 48درصد و از نظر ریالی حدود 155 درصد افزایش داشته است.

به گزارش تسنیم٬ مجتمع پتروشیمی خراسان یکی از صنایع اصلی ایران در دور زدن تحریم‌ها است به نحوی که در 6 ماه نخست سال جاری این مجتمع توانست حدود 220 هزار تن از انواع محصولات خود را به کشورهای مختلف صادر کند که این رقم نشان دهنده رشد 48 درصدی صادرات این مجتمع در سال جاری است.

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا