آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۶۱۶۱۵
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ساعت ۱۳:۴۱
معاون ابتدایی آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت:

حدود ۴۸ هزار دانش‌آموز خراسان‌شمالی زیر نظر راهبران آموزشی هستند

معاون ابتدایی آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: ۴۷ هزار و ۷۰۰ دانش آموز مقطع ابتدایی در این استان زیر نظر مستقیم ۸۰ راهبر آموزشی و تربیتی قرار دارند.
حدود ۴۸ هزار دانش‌آموز خراسان‌شمالی زیر نظر راهبران آموزشی هستند,خراسان شمالی+بجنورد+عصمت بدخشان+آموزش و پرورش+دانش آموز+راهبر آموزش

به گزارش عصراترک به نقل از ایرنا، عصمت بدخشان اظهارداشت: این راهبران آموزشی در مجموع ۹۲۵ مدرسه روستایی، عشایری و چند پایه مقطع ابتدایی را پوشش می دهند که از این تعداد ۳۲۵ مدرسه عشایری است.

وی افزود: این تعداد از راهبران اقداماتی نظیر نظارت و توانمند سازی مدارس زیر پوشش آنها با رویکرد کیفیت بخشی به آموزش معلمان در مدارس، برگزاری کارگاه های آموزشی و تخصصی، تولید محتوای تخصصی ویژه کلاس های چند پایه و بررسی وضعیت آموزشی دانش آموزان را انجام می دهند.

معاون ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: این راهبران آموزشی هرکدام به طور میانگین ۱۱ تا ۱۴ مدرسه روستایی و عشایری را عهده دار هستند که با برنامه ریزی، در ماه پنج نوبت کاری از این مدارس سرکشی می کنند.

بدخشان تصریح کرد: راهبران برگزیده براساس افرادی توانمند با تجربه کار در مدارس چند پایه هستند که مشکلات آموزشی موجود در این مدارس را رفع و به ارتقای سطح آموزشی و علمی معلمان و ارتقای توان دانش آموزان کمک می کنند.

وی هدف از به کارگیری این راهبران در مدارس روستایی را افزایش موفقیت و کارآیی کلاس های چند پایه و ارتقای کیفیت آموزش و یادگیری در مدارس روستایی و همچنین جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان عنوان کرد.

۱۸۷ هزار و ۷۵ دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه استان زیر نظر ۱۹ هزار نفر معلم تحصیل می کنند که از این تعداد ۱۰۷ هزار و ۱۰۰ دانش آموز در مقطع ابتدایی و مابقی متوسطه است.

 در مجموع ۴۸ درصد دانش آموزان استان را دختران تشکیل می دهند و ۳۸ درصد دانش آموزان در مناطق روستایی مشغول به تحصیل هستند.

این استان از نظر سرانه درآمد خانوار، در رده آخرین استانهای کشور قرار دارد.

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا