آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۱۷۸۰
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۲/۰۴ - ساعت ۱۴:۲۹
‌مدیر کل کمیته امداد خراسان شمالی:

۱۲۰ هزار نفر در خراسان شمالی تحت پوشش کمیته امداد هستند

مجید الهی راد گفت: 64هزار خانوار به صورت معیشت بگیر، تبصره 14 و یا موردی، از خدمات این نهاد استفاده می کنند که این تعداد خانوار، 120هزار نفر از جمعیت استان را شامل می شوند.
۱۲۰ هزار نفر در خراسان شمالی تحت پوشش کمیته امداد هستند,خراسان شمالی+بجنورد+کمیته امداد+مجید الهی راد

‌به گزارش پایگاه خبری بجنا، مجید الهی راد مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی در نشست خبری با صحاب رسانه اظهار داشت: تعداد 64هزار خانوار به صورت معیشت بگیر، تبصره 14 و یا موردی، از خدمات این نهاد استفاده می کنند که این تعداد خانوار، 120هزار نفر از جمعیت استان را شامل می شوند.

 

وی افزود: از این تعداد 11هزارو106 خانوار به علت از کار افتادگی، 875خانوار به علت بیماری سرپرست، 482خانواده زندانی، 18هزارو659 خانوار به علت فوت سرپرست، 4هزارو455خانوار به علت طلاق و 28هزارو743خانوار نیز به دلایل مختلفی تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

 

الهی راد با اشاره به آنکه 62درصد جمعیت تحت پوشش این نهاد زنان و 38درصد آن را مردان شامل می شوند، گفت: 59درصد از این جمعیت روستایی، 40درصد شهری و 1درصد عشایری هستند.

 

وی خاطر نشان کرد: 14درصد از مددجویان در اسفراین، 27درصد بجنورد، 6درصد جاجرم، 20درصد شیروان، 11درصد مانه و سملقان، 9درصد فاروج، 2درصد گرمه و 11درصد در رازوجرگلان سکونت دارند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی بیان داشت: در 11ماهه سال 1400 کمیته امداد خراسان شمالی،  276میلیارد تومان مستمری برای خانواده های تحت پوشش پرداخت کرده است.

 

این مقام مسئول گفت: همچنین در این بازه زمانی ۶ هزار قلم لوازم ضروری شامل تلویزیون، آبگرم کن، یخچال، اجاق گاز و لباسشویی به ارزش ۱۸ میلیارد تومان با توجه به نیاز سنجی به افراد نیازمند اهدا شد و همچنین در هفته احسان 230سری جهیزیه به خانواده های نیازمند اهدا می شود.

 

وی تصریح کرد: تعداد 4هزارو 228مادر باردار و کودک شیرخوار از خدمات سوء تغذیه استفاده می کنند که طی امسال مبلغ 4میلیارد و 200میلیون تومان توسط این نهاد کمک شده است.

 

با توجه به هدفمندی یارانه ها میزان مستمری برای مددجو تک نفره 350هزار، دونفره 460هزار، سه نفره 700هزار، 4چهارنفره 900هزار تومان، پنج نفره و بالاتر نیز 1میلیون و 100هزار تومان واریز می شود.

 

الهی راد با اشاره به خرید تضمینی نوغان با ۱۰ درصد قیمت بالاتر از مددجویان زیر پوشش این نهاد، گفت: در همین رابطه این افراد یک میلیارد و ۸۲۲ میلیون تومان درآمد کسب کردند.

 

وی با اشاره به اینکه ۴۸۵ جعبه نوغان دیگر توزیع خواهد شد گفت: ۱۰ هکتار زمین به این نهاد واگذار شده است که بناست در منطقه غلامان این استان به منظور توتستان احداث شود.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی با اشاره به اینکه در حال حاضر هزارو 545 مسکن روستایی در دست احداث می باشد، گفت: تعداد 300مسکن در هفته احسان به بهره برداری می رسد.

 

وی با اشاره به عقد تفاهمنامه این نهاد با سپاه پاسداران در رابطه با احداث مسکن ایتام عنوان کرد: تعداد 40هزار مسکن ایتام در سال آینده احداث می شود که از این تعداد 200مسکن سهم استان خراسان شمالی می باشد همچنین 401 واحد مسکن با کمک بنیاد مسکن در شهرستان مانه و سملقان احداث می شود.

 

وی در ادامه گفت: در مجموع از ابتدای سال تاکنون ۱۳ هزار دانش آموز و ۸۰۰ دانشجو از خدمات این نهاد بهره مند شدند.

 

الهی راد گفت: همچنین مردم استان  در این بازه زمانی ۲۷ میلیارد تومان زکات جمع‌آوری شده که ۷۷ درصد آن در همان محل و مابقی برای طرح های محرومیت زدایی هزینه شد.

 

وی افزود: ۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان صدقه نیز جمع‌آوری شده است.

 

انتهای پیام/عبدالله یزدانی


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا