آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۵۳۴۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ساعت ۱۶:۵
مدیرعامل اتحادیه مرغداران خراسان شمالی:

گلایه مرغداران از قیمت جوجه و تحویل دیرهنگام نهاده ها/شرکت های توزیع، فاکتور خرید نمی دهند

مدیرعامل اتحادیه مرغداران خراسان شمالی گفت: قیمت بالای جوجه، تاخیر در تحویل به موقع جوجه ها و نهاده ها به مرغداران و کرایه های سنگین حمل و نقل از مهمترین مشکلات کنونی مرغداران در انجام جوجه ریزی و تولید مرغ است.
گلایه مرغداران از قیمت جوجه و تحویل دیرهنگام نهاده ها/شرکت های توزیع، فاکتور خرید نمی دهند,خراسان شمالی+بجنورد+جوجه+مرغدار+اتحادیه مرغداران+معصومه قربانی

معصومه قربانی، مدیرعامل اتحادیه مرغداران خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار بجنا اظهار کرد: در خراسان شمالی، در حال حاضر 101 واحد مرغداری صنعتی دارای پروانه بهره برداری هستند که 70 درصد از آنها در شهرستان شیروان مستقر است.

قربانی افزود: از این تعداد مرغداری 99 واحد فعال و دو واحد نیز به علت فرسوده بودن سالن و تجهیزات غیر فعال هستند.

وی درباره جوجه ریزی در واحدهای مرغداری استان نیز اظهار کرد: طی نیمه نخست امسال 206 دوره جوجه ریزی در واحدهای مرغداری استان انجام شد که در این دوره ها در مجموع در حدود پنج میلیون و 329 هزار قطعه جوجه پرورش یافتند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران خراسان شمالی گفت: انجام جوجه ریزی در این واحدها طی نیمه نخست امسال در مقایسه با نیمه نخست سال گذشته یک میلیون جوجه ریزی بیشتر بوده است.

وی در ادامه از افزایش قیمت بالای جوجه، تاخیر در تحویل به موقع جوجه ها و نهاده ها به مرغداران و کرایه های سنگین حمل و نقل نیز انتقاد کرد و گفت: طی چند ماه اخیر مرغداران با افزایش قیمت جوجه مواجه بوده اند که قیمت آن حتی به 12 هزار تومان نیز رسید.

قربانی افزود: این مسئله تا حدودی تمایل مرغداران برای جوجه ریزی را کاهش داد.

وی عنوان کرد: در همین راستا، اتحادیه مرغداران کشور نیز با هدف کاهش قیمت جوجه، اعلام کرد که فاصله هر دوره جوجه ریزی تا 90 روز باشد، درحالیکه در دوره های پیشین فاصله هر دوره جوجه ریزی 15 تا 20 روز بوده اند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران خراسان شمالی گفت: این اقدام سبب شد که قیمت جوجه به هشت هزار تومان کاهش یابد.

وی بیان کرد: با این وجود، قیمت مصوب برای هر قطعه جوجه چهار هزار و 200 تومان است.

قربانی تصریح کرد: شرکت های توزیع جوجه از قیمت چهار هزار و 200 تومان پیروی نمی کنند همچنین این شرکت ها هیچ گونه فاکتوری را به مرغداران نمی دهند و این مسئله امکان شکایت را از مرغداران گرفته است.

وی همچنین خاطر نشان کرد: مرغداران کالاهای ذرت و سویا را که از سامانه بازارگاه خریداری می کنند، این کالاها از سوی شرکت های توزیع با تاخیر 30 روزه ارسال می شوند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران خراسان شمالی تصریح کرد: درصورتیکه در نیمه دوم امسال قیمت جوجه کاهش یابد و نهاده ها به موقع شارژ و بارگیری شوند تمایل مرغداران برای جوجه ریزی بیشتر خواهد شد.

قربانی در خاتمه درباره قیمت مرغ در بازار استان نیز اظهار کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلو مرغ زنده در استان 17 هزار و 800 تومان و قیمت هر کیلو مرغ برای مصرف کننده نیز 25 هزار و 900 تومان است.

انتهای پیام/یزدانی


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا