آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۴۶۰۳
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ساعت ۱۳:۲۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:

سیر نزولی بیماری کرونا در خراسان شمالی/ سرعت کند واکسیناسیون در روستاهای استان

سید احمد هاشمی با اشاره به اینکه خوشبختانه در هفته گذشته شاهد روند نزولی بیماری در استان خراسان شمالی بوده ایم، اظهار داشت: با آغاز روند کاهشی بیماری در استان به ترتیب بستری ها و موارد ابتلا کاهش پیدا کرده و تعداد فوتی ها با شیب ملایم در حال کاهش است.
سیر نزولی بیماری کرونا در خراسان شمالی/ سرعت کند واکسیناسیون در روستاهای استان,

به گزارش عصراترک، سید احمد هاشمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی ظهر امروز در ستاد استانی مقابله با کرونا با بیان اینکه براساس آخرین آمار ثبت شده در استان، 638 نفر در بیمارستان ها بستری هستند، ادامه داد: در حال حاضر روزانه بین ۱۰۰ تا ۱۴۰ بیمار جدید در بیمارستان های استان بستری می شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اضافه کرد: طی شبانه روز گذشته ۹۵ بیمار جدید در بیمارستان ها بستری و ۱۰ هم استانی نیز جانشان را براثر ابتلا به کرونا دست دادند.

این مقام مسئول با بیان اینکه از میان جمعیت هدف بالای ۱۸ سال استان ۳۶ درصد واکسن را دریافت کرده اند، گفت: تاکنون ۳۰۴ هزار و ۷۴۵ دوز واکسن وارد استان شده و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی قرار گرفته و از دانشگاه اسفراین مجزا است، از این تعداد ۳۰۳ هزار دوز توزیع و ۲۷۴ هزار و 324 نفر تزریق شده که از این تعداد 192هزار نفر نوبت اول و نوبت دوم 81 هزار نفر واکسن را دریافت کردند.

هاشمی وضعیت واکسیناسیون در روستاها را کند اعلام کرد و گفت: با حضور تیم های همراه، دهیاری، بسیج و سپاه با سرعت بیشتری واکسن انجام خواهد شد، برخی موارد که بافت جمعیتی محدود تر است تا 50 درصد جمعیت واکسن را دریافت کرده اند و اما شهرستان هایی همچون راز و جرگلان روستایی به کندی پیش می رود.

این مقام مسئول با بیان اینکه در مجموع واکسیناسیون استان در مقایسه با متوسط کشوری در بخش شهری و روستایی بالاتر هستیم، گفت: با این شدتی که در حال انجام است و واکسنی که وارد استان می شود، امید است که بالای 15 هزار دوز واکسن را در روز تزریق کنیم.

هاشمی یادآور شد: از بین تست های گرفته شده از افراد مشکوک به کرونا 50 درصد آنها مثبت می شود، با این فروکش اپیدمی پیش بینی می شود که بتوانیم بیماری را کنترل کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: وضعیت رنگبندی شهرستان در رازو جرگلان و مانه وسملقان نارنجی و مابقی شهرها قرمز هستند.

وی با اشاره به اینکه به میزانی محدود وضعیت رعایت پروتکل ها بهتر شده، جاجرم، رازوجرگلان نارنجی است، اما بجنورد، شیروان و گرمه وضعیت رعایت پروتکل ها نامطلوب است.
 

انتهای پیام/ رحمانی


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا