آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۳۴۱۶
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ساعت ۱۳:۱۳

سخت ترین اوضاع کرونایی در استان خراسان شمالی/ بخش آموزشی بیمارستان امام حسن(ع) هم تکمیل شد

سخت‌ترین وضعیت بحران کرونا از ابتدای شیوع تا کنون در استان این روزها در حال روی دادن است به نحوی که دو طبقه آموزشی بیمارستان امام حسن(ع) نیز با تجهیز اتاق ها به مراکز بستری بیماران تبدیل شد.
سخت ترین اوضاع کرونایی در استان خراسان شمالی/ بخش آموزشی بیمارستان امام حسن(ع) هم تکمیل شد,خراسان شمالی+بجنورد+کرونا+بیمارستان امام حسن+احمد هاشمی

به گزارش پایگاه خبری بجنا، به نقل از تسنیم، سخت‌ترین وضعیت بحران کرونا از ابتدای شیوع تا کنون در استان این روزها در حال روی دادن است به نحوی که دو طبقه آموزشی بیمارستان امام حسن(ع) نیز با تجهیز اتاق‌ها٬ به مراکز بستری بیماران تبدیل شد.

با گذشت بیش از 536 روز از شیوع کرونا در ایران٬ تا کنون آمار بیماران بستری شده در بیمارستان‌های خراسان شمالی از عدد 400 نفر فراتر نرفته بود اما در روزهای گذشته با بستری شدن بیش از 125 نفر٬ جمعیتی بالغ بر 550 نفر در بیمارستان‌های خراسان شمالی بستری هستند که با توجه به ظرفیت و امکانات بیمارستانی استان٬ این رقم یک فاجعه است!

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با بستری 125 بیمار جدید طی 24 ساعت گذشته، هم اکنون 551 بیمار دارای علایم بیماری کووید 19 در بیمارستان های استان بستری هستند.

سید احمد هاشمی افزود: با اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده، طی 24 ساعته گذشته متاسفانه تعداد موارد ابتلا و بستری باشیب بسیار زیاد در حال افزایش است و وضعیت بیمارستان های استان از وضعیت قرمز عبور کرده است.

وی افزود: عوامل متعددی به ویژه عادی انگاری و عدم رعایت مسائل بهداشتی و نزدن ماسک در مجامع عمومی و برگزاری و شرکت در دورهمی ها و مراسم عزا و عروسی و رفتن به سفر در این خصوص تاثیرگذار بوده است.

هاشمی افزود: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی بخصوص استفاده از ماسک در استان شدیدا کاهش یافته است.

 

 توان کنترل و نظارت بر را نداریم! 

دکتر افشین دلشاد معاون بهداشتی خراسان شمالی گفت: در هفته اخیر یک هزار و 449 بازدید از تالارها، مراکز، اماکن عمومی و محیط و کارگاه های کاری انجام شد همچنین 690 مورد بازدید نیز در قالب گشت مشترک با همکاری نیروهای داوطلب بسیج و هلال احمر انجام گرفت. در این بازدیدها 8 مورد پلمب و 68 اخطاریه به منظور عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط بازرسان بهداشت محیط و حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی صادر شد.

وی افزود: تعدادی از این پلمب‌ها مربوط به تالارهای عروسی بود که فعالیت غیرمجاز در وضعیت قرمز داشتند. دانشگاه علوم پزشکی به تنهایی نمی تواند تمامی این موارد را محدود کند و باید متولیان امر، استانداری، سازمان صمت، اصناف و سایر ارگان های مرتبط پای کار بیایند و نسبت به بستن تالارها اقدام کنند.

به گزارش تسنیم٬ در مرکز استاتن خراسان شمالی با جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر تنها یک دستنگاه سی‌تی اسکن بخش دولتی وجود دارد که آن هم به دلیل تعمیرات اساسی در بیمارستان امام حسن(ع) تا هفته گذشته تعطیل بود و این موضوع و کمبود شدید کادر درمانی در استان٬ فشار زیادی را به بخش بهداشت و درمان خراسان شمالی وارد کرده است.

دانشگاه علوم پزشکی استان در اطلاعیه‌ای از داشنجویان پرستاری خواسته بدون در نظر گرفتن تشریفات قانونی٬ برای گذراندن طرحح عملی خود به بیمارستان‌های استان مراجعه کنند تا شاید تا حدودی بار کرونایی ایجاد شده برای بیمارستان‌ها٬ کاهش یابد.

خراسان شمالی در بدترین اوضاع کرونایی است و با این حال٬ سفر مسافران از سایر شهرهای کشور به این استان هم‌چنان ادامه  داشته و هیچ خبری از محدودیت و منع ورود به استان نیست!

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا