آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۳۱۶۶
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ساعت ۱۱:۴۷
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی:

۹ هکتار از عرصه ملی خراسان شمالی طعمه حریق شد

حسن وحید از وقوع آتش سوزی در سطح ۹ هکتار و ۴۰۰ متر مربع از عرصه ملی خراسان شمالی در چهار ماهه نخست امسال خبر داد.
۹ هکتار از عرصه ملی خراسان شمالی طعمه حریق شد,خراسان شمالی+بجنورد+حسن وحید+منابع طبیعی+آبخیزداری+آتش سوزی+

به گزارش پایگاه خبری بجنا، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حسن وحید، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: در چهار ماهه نخست امسال شش واقعه آتش سوزی در عرصه ملی استان در سطح ۹ هکتار و ۴۰۰ متر رخ داد که مساحت این آتش سوزی‌ها در سطوح دو هزار و ۵۰۰ متر مربع تا سه هکتار بوده است.

وحید افزود: آخرین آتش سوزی در ارتفاعات در منطقه آلاداغ در پایان هفته گذشته رخ داد که در حدود سه هکتار از عرصه این منطقه در آتش سوخت.

او  گفت: در اتفاق آتش سوزی‌های چهار ماهه نخست امسال علوفه‌های مرتعی در آتش سوختند که عامل انسانی با برافروختن آتش در عرصه طبیعی خشک شده باعث بوجود آمدن این اتفاق شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی عنوان کرد: در مدت مشابه سال گذشته نیز طی ماه‌های اردیبهشت، خرداد و تیر او از کاهش قابل توجه سطح آتش سوزی در عرصه ملی استان طی چهار ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته ابراز خرسند کرد و یادآور شد: اعلام هشدار‌ها به عموم مردم و گشت و پایش محیط بانان از عرصه در کاهش این اتفاق بسیار موثر بوده اند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی در ادامه عنوان کرد: در خراسان شمالی عرصه ملی به لحاظ استعداد آتش سوزی به سه پهنه تقسیم شده است که ۲۰ درصد از عرصه ملی در پهنه بحرانی، ۵۰ درصد از عرصه ملی در پهنه نیمه بحرانی و ۳۰ درصد از عرصه ملی در پهنه خفیف قرار گرفته اند.

او عنوان کرد: برای خاموش کردن آتش سوزی‌ها در عرصه بیش از ۲۶۰ گروه همیار طبیعی با بیش از هزار و ۶۰۰ نفر عضو شامل دهیاران، اعضای شورای روستاها، کوهنوردان، دامداران و موسسات مردم نهاد با این اداره کل در تعامل هستند و همیاری می‌کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی تاکید کرد: با توجه به اینکه تعداد حضور گردشگران در عرصه‌های طبیعی استان به ویژه در نیمه نخست هر ساله بسیار زیاد شده است، در عین حال، گشت و پایش نیرو‌های محیط بان و قرق بان نیز برای حفاظت از عرصه‌های طبیعی استان به طور مستمر در حال انجام است.

انتهای پیام/

 

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا