آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۳۱۶۳
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ساعت ۱۱:۴

برگزاری دوره آموزشی تخصصی” اسکان اضطراری” در جاجرم

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان جاجرم از برگزاری دوره آموزشی اسکان اضطراری ویژه امدادگران و نجاتگران این جمعیت خبر داد
برگزاری دوره آموزشی تخصصی” اسکان اضطراری” در  جاجرم ,برگزاری دوره آموزشی تخصصی” اسکان اضطراری”در جاجرم

به گزارش پایگاه خبری جاجرم نقی سجادی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان جاجرم گفت : یکی از وظایف مهم جمعیت هلال‌احمر در زمان بروز حوادث و موقعیت‌های اضطراری خدمت‌رسانی دقیق و آرامش بخشی به بازماندگان و آحاد مردم است. که امدادگران و نجاتگران با آموزش در این دوره ها به این امر مهم دست پیدا میکنند.

وی افزود: دوره تخصصی اسکان اضطراری ویژه امدادگران و نجاتگران(خواهران) این جمعیت به مدت دو روز; دوم و سوم مرداد ماه در محل این جمعیت برگزار شد که در این دوره ۱۵ نفر از امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان های گرمه و جاجرم حضور داشتند.

نقی سجادی ابراز داشت: در این دوره آموزشی، امدادگران و نجاتگران با سرفصل های آموزشی همچون : کلیات و تعاریف سرپناه اضطراری، اسکان موقت و اردوگاه ، آمار و گزارش نویسی، بهداشت فردی ، بهداشت محیطی در اردوگاه ، بهداشت آب، چادر و چادرزنی، مدیریت اردوگاه ، توزیع اقلام در اردوگاه و تکمیل دفترچه های امدادی خانوار آشنا گردیدند. تا بتوانند در مواقع اضطرار و بحران، در کمترین زمان ممکن اردوگاه برپا کنند. شایان به ذکر است در این دوره از مربیان تخصصی آموزش جمعیت هلال احمر خراسان شمالی استفاده شد.

 

.

انتهای پیام

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا