آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۴۰۸۹۴
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ساعت ۱۱:۳۷
استاندار خراسان شمالی خبر داد:

 اختصاص ۱۱۸ میلیارد تومان اعتبار برای زلزله زدگان استان

استاندار خراسان شمالی از تصویب 118 میلیارد تومان تسهیلات در قالب 50 میلیارد تومان کمک بلاعوض و 68 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به زلزله زدگان شهرستان های گرمه و جاجرم خبر داد.
 اختصاص 118 میلیارد تومان اعتبار برای زلزله زدگان استان,

به گزارش عصراترک، در دیدار صبح امروز استاندار خراسان شمالی با معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور موضوع خسارت های وارد شده در زلزله اخیر به استان مورد بررسی قرار گرفت و تخصیص ۱۱۸ میلیارد تومان تسهیلات تصویب شد.

محمدعلی شجاعی در این دیدار به بیان آخرین وضعیت زلزله زدگان استان و اقدامات انجام شده از سوی ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان پرداخت.

پس از اتمام این نشست شجاعی از تخصیص 118 میلیارد تومان تسهیلات به زلزله زدگان استان خبر داد و گفت: بر این اساس 50 میلیارد تومان کمک بلاعوض و 68 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به زلزله زدگان استان پرداخت خواهد شد.

استاندار خراسان شمالی امروز با هدف اعتبارات و کمک های بیشتر برای زلزله زدگان استان با دیگر مسئولان کشوری دیدار خواهد داشت.

به گزارش عصراترک، براثر وقوع زلزله 5.5  ریشتری 27 اردیبهشت ماه سال جاری در سنخواست که در عمق 10 کیلومتری رخ داد به یک هزار و 300 واحد مسکونی در 47 روستای شهرستان های جاجرم، گرمه و مانه و سملقان خسارت وارد شد که 121 واحد براثر این زمین لرزه تخریب شدند.

استان خراسان شمالی از دیدگاه لرزه زمین ساختی در زون کپه داغ قرار دارد که در این زون گسل های فعال و مهمی وجود دارد، این گسل ها برخی مواقع با حرکاتی که انجام می دهند موجب وقوع زمین لرزه های مخرب می شوند.

انتهای پیام/گ

 

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا