آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۶۸۰۵
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ساعت ۱۰:۳۱
اداره‌کل هواشناسی خراسان شمالی:

باد و باران خراسان شمالی را فرا می گیرد

اداره‌کل هواشناسی خراسان شمالی با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به وقوع وزش باد شدید، رگبار پراکنده باران و رعد و برق در روزهای آینده هشدار داد.
باد و باران خراسان شمالی را فرا می گیرد,خراسان شمالی+بجنورد+هواشناسی

به گزارش پایگاه خبری بجنا، به نقل ازایرنا، به گزارش هواشناسی استان خراسان شمالی: با ورود سامانه بارشی که امشب ( سه شنبه شب ) وارد استان می شود، علاوه بر ناپایداری جوی ، مخاطراتی چون وزش شدید باد و در پاره ای نقاط رگبار باران و رعد و برق را به همراه خواهد داشت.
طبق این گزارش این سامانه که تا روز جمعه ششم فروردین ماه ادامه خواهد داشت،  شمال، شمال شرق و جنوب شرق استان را دربرخواهد گرفت.    
هواشناسی خراسان شمالی پیش بینی کرد که با ورود این سامانه که با باد شدید همراهی می شود علاوه بر احتمال آسیب به سازه های موقت، وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر،با توجه به پیش بینی وقوع رواناب، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها نیز به کشاورزان دور از انتظار نیز نیست.
توصیه های کشاورزی هواشناسی 
در اطلاعیه زرد هواشناسی استان خراسان شمالی به کشاورزان توصیه شد تا با نصب بادگیرهای موقت و مستحکم نسبت به حفاظت از نهال های جوان اقدام کنند و از محلول پاشی و سمپاشی تا پایان ناپایداری ها خودداری کنند.
همچنین  از مردم به خصوص مسافران نوروزی خواسته شد تا  از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنندو برای  حفاظت از مصالح ساختمانی در برابر بارش شدید کار را متوقف کنند..

میانگین بارندگی در خراسان شمالی ۲۴۰ میلی متر است و طبق گزارش هواشناسی در 11 ماهه گذشته سال جاری  میزان بارندگی در استان  نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۷ درصد کاهش دارد که بیشترین میزان کاهش بارندگی از ایستگاه گرمه در جنوب غربی این استان گزارش شده است.
همچنین میزان بارندگی در خراسان شمالی در سال آبی امسال نسبت به دور آماری بلند مدت هم ۵۲ درصد کاهش یافته است.  

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا