آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۶۴۵۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ساعت ۹:۷
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت:

۱۰ هزار واحد مسکونی خراسان شمالی مقاوم‌سازی شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت:۱۰ هزار واحد مسکونی این استان پس از وقوع سیلاب سال ۹۸ تا کنون مقاوم‌سازی شده است.
۱۰ هزار واحد مسکونی خراسان شمالی مقاوم‌سازی شد,خراسان شمالی+بجنورد+بنیاد مسکن+علی محمدی

به گزارش پایگاه خبری بجنا، به نقل از ایرنا، علی محمدی روز سه شنبه در نشست ستاد مدیریت بحران  استان  اظهار داشت: پس از سیلاب های سال ۹۸ استان که بسیاری از زوستاها را تحت تاثیر قرار داد،  ۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن روستایی مقاوم‌سازی شدند که با اضافه شدن سه هزار و ۵۰۰ واحد دیگر به این رقم  شمار واحد های مقاوم سازی شده ما به ۱۰ هزار واحد رسید.

وی با بیان این که خراسان شمالی با حوادث طبیعی مختلف مواجه است گفت:  شمار روستاهای استان ۸۴۱ روستاست که از این تعداد ۲۷۱ روستا در معرض حوادثی مانند سیل و زلزله قرا دارند.

تعریف ۳۳۷ پروژه روستایی در استان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: در ۲۷۱ روستای در معرض تهدید اجرای ۳۳۷ پروژه  تعریف شده زیرا برخی از این روستاها چندین بحران را همراه دارند.

محمدی افزود: از بین ۱۱۰ روستایی که در سال جاری در گروه روستاهای درخطر اعلام شد، مبلغ ۸۵ میلیارد تومان اعتبار درخواست شد که تاکنون ۶۵ میلیارد تومان آن اختصاص پیداکرده است اما در سال‌های اخیر سرفصل اعتبارات حوادث در استان خراسان شمالی صفر بوده است و باید راهکاری در نظر گرفته شود که بتوان اعتبار خوبی لحاظ کرد.

محمدی گفت: در حال حاضر در استان خراسان شمالی تعداد ۱۰۰ هزار و ۲۲۱ واحد روستایی وجود دارد که بر اساس پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها تا سال ۱۴۰۵، ۷۵ درصد این واحدها مقاوم‌سازی خواهند شد.

پنجشنبه و جمعه یخبندان است

مدیر کل هواشناسی استان نیز در این جلسه  اظهار داشت: امسال تا پایان تعطیلات نوروزی بارش های نرمالی را در خراسان شمالی شاهد خواهد بود.

مجید بیجندی افزود: این بارش ها با خطر سیلاب همراه نیستند.

وی خاطرنشان کرد: اما از عصر پنجشنبه این هفته دمای هوا کاهش می یابد و احتمال یخبندان نیز در استان وجود دارد.

وی تاکید کرد : پنجشنبه و جمعه دمای هوا به زیر صفر سقوط می کند و استان با بارش برف و برودت هوا مواجه است.

وی افزود: مردم و به ویژه کشاورزان به این امر نوجه داشته باشند و تدابیر لازم اندیشیده شود.

وی افزود: هشدار های هواشناسی از ۱۳۴میلیارد تومان خسارت به استان جلوگیری کرده است.

استاندار خراسان شمالی نیز در این جلسه اظهار داشت: اعتباری که برای ایمن سازی روستاهای در معرض خطر خراسان شمالی لازم است احصا شود.

محمدعلی شجاعی افزود: براساس تفاهم نامه منعقد شده با بنیاد مسکن برای دریافت اعتبار ایمن سازی، هر میزان که این بنیاد اعتبار اختصاص دهد به همان میزان نیز استان به این امر اعتبار اختصاص می دهد.

خراسان شمالی به لحاظ وقوع بالاهای طبیعی رتبه ششم کشور را داراست.

این استان ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴درصد آن در روستاها زندگی می کنند.

انتهای پیام/

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا