آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۵۳۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ساعت ۱۱:۴۷
رییس دانشگاه معین خراسان شمالی:

هزار و ۴۳۰ داوطلب خراسان شمالی در آزمون تخصصی دکتری شرکت کردند

هزار و ۴۳۰ داوطلب در خراسان شمالی روز جمعه با شرکت در آزمون تخصصی دکتری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، رقابت علمی خود را آغاز کردند.
هزار و ۴۳۰ داوطلب خراسان شمالی در آزمون تخصصی دکتری شرکت کردند,خراسان شمالی+بجنورد+کنکور+دکتری+احمد محقر+دانشگاه معین

به گزارش پایگاه خبری بجنا، به نقل از ایرنا، رییس دانشگاه معین خراسان شمالی جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع شرکت کنندگان این آزمون ۶۵۸ نفر زن و ۷۷۲ نفر مرد هستند.
احمد محقر افزود: سال گذشته هزار و ۴۰۹ داوطلب در آزمون تخصصی دکتری دانشگاه های استان شرکت کرده بودند که ۶۴۵ نفر آنان زن و ۷۶۴ نفر مرد بودند.
وی خاطرنشان کرد: از مجموع شرکت کنندگان دوره دکتری امسال ۹۰۰ نفر در دانشگاه بجنورد و ۵۳۰ نفر نیز در دانشگاه آزاد اسلامی، واحد بجنورد به رقابت می پردازند.
محقر گفت: اکنون در خراسان شمالی ۳۴ مرکز آموزش عالی شامل دانشگاه‌های دولتی، پیام نور، آزاد اسلامی، موسسات آموزش عالی غیردولتی، فنی و حرفه‌ای، علمی و کاربردی و فرهنگیان فعالیت آموزشی دارند که مجموعا ۵۴۱ عضو هیات علمی و استاد دانشگاه در این مراکز مشغولند و علاوه بر آن ۲۰۰ عضو هیات علمی نیز در دانشگاه علوم پزشکی استان فعالیت دارند.

رییس دانشگاه بجنورد شمار دانشجویان دانشگاه های استان را ۲۸ هزار و ۴۷۶ نفر عنوان کرد و افزود: در سال های گذشته شمار دانشجویان استان تا ۳۴ هزار نفر نیز رسیده بود.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد در روستاها سکونت دارند.

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا