آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۳۵۰۷۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ساعت ۱۳:۴۴
امام جمعه آشخانه:

آمریکا و اروپا بدانند که زمان ادبیات متکبرانه و طلبکارانه گذشته است / قوای سه گانه مراقب شیطنت های دشمن باشند

حجت السلام احمد زاده گفت: آمریکا و اروپا بدانند که زمان ادبیات متکبرانه و طلبکارانه گذشته است آن کسی که بدهکار و مستحق سرزنش و توبیخ است غرب می باشد که به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده است .
آمریکا و اروپا بدانند که زمان ادبیات متکبرانه و طلبکارانه گذشته است / قوای سه گانه مراقب شیطنت های دشمن باشند,

به گزارش خبر نگار مانه و سملقان، حجت الاسلام احمد زاده، امام جمعه آشخانه  در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به آغاز هفته احسان و نیکوکاری و برگزاری جشن نیکوکاری که  با شعار عیدی برای همه برگزار خواهد شد، اظهار داشت: از مردم درخواست کرد که به یاری همشهریان خود بشتابند.

 امام جمعه آشخانه با بیان اینکه حضرت علی علیه السلام با فقر مبارزه می کرد؛ ادامه داد: وظیفه ی حاکمان فقر زدایی  است و کمک کردن به فقیر یک کار عاطفی است که از غیر رهبران الهی هم ساخته است اما آنچه متوقع است که رهبران الهی آن را انجام دهند فقرزدایی با فقر و بیکاری جنگیدن و شغل را تکثیر و جامعه را به فعالیت وادار کردن است.  

وی با اشاره به وفات  حضرت زینب سلام الله علیها گفت: یکی از برجستگی های شخصیت حضرت زینب سلام الله علیها شجاعت بی نظیر ایشان بوده است که باتوجه به جایگاهی که بزرگان علم اخلاق برای شجاعت  قائل هستند، ایشان در هرسه مرتبه از شجاعت در حد اعلای آن برخوردار بودند.

حجت الاسلام احمدزاده، به لزورم پرهیز از دو صدایی در مسئله هسته ای تاکید کرد و گفت: مجلس و دولت در موضوع برجام باید پای اجرا و نظارت قانون اقدام راهبردی بر محور رهنمودهای قاطع و روشن رهبر انقلاب یک صدا و هماهنگ باشند.

 وی افزود: آمریکا و اروپا بدانند که زمان ادبیات متکبرانه و طلبکارانه گذشته است آن کسی که بدهکار است و مستحق سرزنش و توبیخ است غرب می باشد که به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده است .

وی در ادامه با بیان اینکه قوای سه‌گانه و شورای امنیت ملی و به‌خصوص دولت باید مراقب شیطنت‌های فریبکارانه دشمن در این سه ماهه باشند، تاکید کرد: مسئولان ذی ربط باید بدانند هرگونه مذاکره و اقدام خارج از قانون مجلس و سیاست‌های کلان نظام خیانت به منافع ملی و نابخشودنی است.

امام جمعه آشخانه  گفت: وقت آن است که مسئولان کشور پس از گذشت ۲۰ سال گفتگوی بی حاصل با استکبار جهانی از آن درس بگیرند و آن را مبنای دیپلماسی خارجی کشور با چهار کشور محور شرارت در جهان قرار دهند؛  برخی دیپلمات‌های ما به گونه‌ای با طرف مناقشه هسته‌ای، موشکی طرف می شوند که گویا برای آنها حق تحریم قائل هستند! چه کسی به آنها این حق را داده است؟

همچنین افزود:چه کسی گفته است که اگر این جماعت شرور با زورگویی ظالمانه ترین تحریم ها را علیه ملت و دولت ایران تصویب و به مرحله اجرا گذارند و برخلاف دیپلماسی جهان بر این تجاوز اصرار کنند و برای آنها حق در حقوق بین الملل پیدا می شود؟

وی تاکید کرد: زور نمی تواند مبنای مشروعیت اعمال قدرت باشد، منطق انصاف و مبانی حقوق بین‌الملل و حق دستیابی به تکنولوژی‌های پیشرفته این حق را به مردم ایران و همه ملت‌ها می‌دهد که هر طور می‌خواهند مسیر پیشرفت کشور را طی کنند و مقابله با زور و زیاده‌خواهان بپردازند.

وی تاکید کرد: مصوبه  مجلس مثل روز روشن است اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران می باشد.

حجت الاسلام احمد زاده گفت: چه کسی به رژیم اشغالگر قدس با داشتن ۲۰۰ کلاهک هسته‌ای و داشتن پایگاه هسته‌ای این اجازه را می‌دهد که هر از چندی غلط زیادی کند و زبان به تهدید و زیاد گویی بلند کند و از موضع بالا با ملت و دولت ایران سخن بگوید و حیای سیاسی را کنار بگذارد؟

امام جمعه آشخانه گفت: ملت ایران اجازه نمیدهند آمریکا و اروپا مولفه‌های قدرت ملی را  به بهانه‌ های پوچ و بی اساس و بی ربط و یکی پس از دیگری بگیرد و جای بدهکار و طلبکار را عوض کنند.

امام جمعه آشخانه در پایان، گفت: سیاست خارجی جمهوری اسلامی در مقابله با اشرار استکبار جهانی به ویژه آمریکا محصول خرد جمعی نظام در شورای عالی امنیت ملی است که هر کس از این خرد فاصله بگیرد بی خرد است.

انتهای پیام/صدیقی

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا