آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۴۹۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ساعت ۱۰:۱۱
استاندار خراسان شمالی :

خراسان شمالی از آب دریای عمان سیراب می شود

استانداران منطقه پنج کشور با گنجاندن خراسان شمالی به عنوان یکی از استان‌های هدف طرح انتقال آب دریای عمان به شمال شرق کشور موافقت کردند.
خراسان شمالی از آب دریای عمان سیراب می شود,خراسان شمالی+بجنورد+استاندار+شجاعی+دریای عمان+

به گزارش پایگاه خبری بجنا،به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ٬ استاندار خراسان شمالی در جلسه با استانداران استان‌های خراسان رضوی، جنوبی، یزد، کرمان و سیستان و بلوچستان تمام قد از حق خراسان شمالی در بهره مندی از طرح انتقال آب دریای عمان دفاع کرد و نتیجتا این طرح را در کارگروه استان‌های منطقه ۵ کشور مصوب نمود تا به مسئولان مربوطه در کشور ارائه شود.

شجاعی در این جلسه خطاب به سایر همکاران خود در استان‌های شرقی کشور بیان کرد: طرح انتقال آب دریای عمان به استانها؛ نگاه به حال و آینده است.

او افزود: با توجه به شرایط کارشناسی شده در خراسان شمالی که لزوم بهره مندی این استان از این طرح را اثبات میکند و برای هموار شدن مسیر توسعه صنعت در این استان و نیز جهت حفظ منافع مردم؛ خراسان شمالی نباید از این طرح جا بماند.

شجاعی با تأکید بر اینکه خراسان شمالی نیز باید در این طرح گنجانده شود افزود: بدیهی است که باید در زمان خدمتمان آینده صنعت استان را در نظر بگیریم، زیرا به سرانجام نرسیدن بحث آبرسانی به استان در برهه زمانی خدمت ما یعنی کشیدن خط قرمز روی آینده صنعت استان. پس وقتی زمان از دست برود، اقدام در آینده برای فراهم کردن ملزومات توسعه، از جمله حیاتیترین آنها؛ آب، دیر خواهد بود.

استاندار خراسان شمالی افزود : این کارگروه باید عاقلانه عمل کند، اگر اکنون به جای خراسان شمالی استان دیگری در این وضعیت قرار داشت و در این طرح دیده نشده بود بنده باز هم همین نظر را داشتم.

او با بیان اینکه اکنون اگر صنعتی بخواهد در خراسان شمالی راه اندازی شود که تغییرات بزرگی در توسعه و آینده استان ایجاد کند؛ تامین آب مورد نیاز آن چالشی اساسی خواهد بود، بر الحاق خراسان شمالی در این طرح تأکید کرد.

در نهایت استاندار خراسان شمالی با مجاب نموندن اعضای کارگروه استانی منطقه ۵ کشور، ارائه مصوبه بهره مندی خراسان شمالی از پروژه انتقال آب از دریای عمان به مسئولان کشور را به عنوان نتیجه نشست کاری در چابهار، برای استان به ارمغان آورد.

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا