آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۴۶۸۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ساعت ۱۸:۴
رئیس دانشگاه کوثر بجنورد:

همکاری علمی دانشگاه‌های خراسان شمالی و افغانستان آغاز می‌شود

رئیس دانشگاه کوثر بجنورد از آغاز همکاری‌های علمی مشترک بین دانشگاه‌های ایران و کشور افغانستان خبر داد.
همکاری علمی دانشگاه‌های خراسان شمالی و افغانستان آغاز می‌شود,خراسان شمالی+بجنورد+دانشگاه کوثر+

به گزارش پایگاه خبری بجنا، به نقل از تسنیم،علیرضا حسینی اظهار داشت: در دیدار با جمعی از اعضای هیئت علمی و مدیران دانشگاه خاتم النبین(ص) کشور افغانستان پیرامون چگونگی همکاری‌های دوجانبه علمی و مطالعاتی بین دو کشور بررسی و گفت‌گوهایی انجام و براساس آن زمینه تحصیل دانشجویان افغانستانی در بجنورد فراهم شد.

وی افزود: حاصل این گفت‌وگو‌ها در قالب یک تفاهم‌نامه تنظیم و به امضای طرفین رسید که بر اساس آن همکاری‌های علمی گسترده‌ای بین مجامع علمی افغانستان و دانشگاه‌های استان خراسان شمالی آغاز خواهد شد.

رئیس دانشگاه کوثر بجنورد ادامه داد: بر این اساس تفاهم شد برای فرصت‌های کوتاه مطالعاتی جهت اساتید دو کشور و تبادل دانشجو در رشته‌های مختلف٬ در هر دو کشور تمهیدات و مقدمات لازم فراهم و امور تسهیل شود.

حسینی با اشاره به نقش علمی و اشتراکات فرهنگی کشور ایران و افغانستان تصریح کرد: هم چنین بر اساس تفاهم‌نامه مشترک٬ فرایند ادامه تحصیل دانشجویان دو کشور در مقاطع عالی تحصیلی طبق مقررات تحصیلی دو کشور فراهم شود. هم‌چنین در زمینه برگزاری همایش‌های علمی و نشست‌های مطالعاتی توافقات خوبی انجام شد.

وی افزود: برگزاری نمایشگاه‌های علمی٬ فرهنگی و تحقیقاتی و انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک نیز از جمله مفاد این تفاهم‌نامه‌ها است. تسهیلات لازم نیز برای حضور اساتید دو کشور و به ویژه اساتید و دانشجویان استان خراسان شمالی در همایش‌های علمی و تحقیقاتی کشور افغانستان فراهم می‌شود.

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا