آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۴۵۹۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ساعت ۱۳:۳۴
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی:

با ادغام دانشگاه تک جنسیتی کوثر "مخالف" هستیم

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: با ادغام دانشگاه تک جنسیتی کوثر مخالف هستیم چرا که باید دانشگاه‌های آن گونه بیشتر شود.
با ادغام دانشگاه تک جنسیتی کوثر

به گزارش پایگاه خبری بجنا، به نقل از تسنیم،حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری امروز در دیدار با مسئولان دانشگاه تک جنسیتی کوثر بجنورد اظهار داشت: دانشگاه‌های تک جنسیتی در کشور تاکنون توفیق‌های زیادی داشته و بسیاری از آسیب‌های موجود در سایر دانشگاه‌ها را نداشته‌اند.

وی افزود: میزان کاهش آسیب‌ها در دانشگاه‌های تک جنسیتی به ‌اندازه‌ای است که حتی برخی از کشورهای غیرمتدین هم به این نتیجه رسیده‌اند که اگر دانشگاه تک جنسیتی باشد، بسیاری از آسیب‌ها را در درون خود نخواهد داشت.

نوری با اشاره به اینکه نظر نظام تقویت این‌گونه دانشگاه‌ها است افزود: مسئولان این دانشگاه باید با قدرت و قوت کار خود را ادامه داده و دلسرد نشوند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شالی خطاب به مسئولان این دانشگاه با تأکید بر اینکه پیگیر کم ‌و کاستی‌ها و مشکلات این مجموعه باشید اضافه کرد: همچنین باید در زمینه فعالیت دانشگاه کوثر در بجنورد کار تبلیغی مناسبی صورت گرفته و مباحث و برکات این دانشگاه برای جامعه تبیین شود.

وی افزود: تحصیل بیش از سه هزار و 400 دانشجوی خواهر در این دانشگاه آن هم تنها پس از گذشت چند سال از آغاز به کار آن، نشان‌دهنده اقبال خانواده‌ها به این دانشگاه است که این اقبال و استقبال به معنای خواست و تمایل عمومی مردم و خانواده‌ها به این‌گونه دانشگاه‌ها است.

نوری با اشاره به ضرورت تلاش برای جذب کمک‌های خیران و واقفان به این دانشگاه اظهار داشت: جذب کمک‌های خیران و هدایت موارد جدید وقف به سمت دانشگاه کوثر می‌تواند کمک خوبی در این زمینه باشد.

وی با اشاره به زمزمه‌های ادغام برخی از دانشگاه‌های استان با یکدیگر افزود: برخی ادغام‌ها با صلاحدید وزارتخانه و دلیل موجه متولیان انجام می‌شود اما در مورد بعضی از دانشگاه‌ها به دلیل برخورداری مجموعه از سیاست خاص، ادغام شدن معنا ندارد که از جمله این مراکز دانشگاه تک جنسیتی کوثر است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با تأکید بر اینکه دانشگاه کوثر باید الگویی برای سایر مناطق کشور باشد نه اینکه ادغام شود گفت: باید به‌ گونه‌ای برنامه‌ریزی و فعالیت شود که شمار دانشگاه‌های تک جنسیتی در کشور افزایش یابد نه اینکه همین دانشگاه‌های موجود نیز ادغام شوند.

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا