آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۴۵۹۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ساعت ۱۳:۲۰

آغاز سراسری واکسیناسیون کرونا در ایران / ایمن‌سازی کادر درمان در ۶۳۵ بیمارستان و مرکز درمانی

با واردات نخستین محموله واکسن اسپوتنیک وی روسیه، واکسیناسیون کرونا با اولویت کادر درمان از ساعت ۱۰ صبح امروز تعدادی از استان‌ها آغاز شد.
آغاز سراسری واکسیناسیون کرونا در ایران / ایمن‌سازی کادر درمان در ۶۳۵ بیمارستان و مرکز درمانی,خراسان شمالی+بجنورد+واکسن+کرونا+اسپوتنیک+روسیه

به گزارش پایگاه خبری بجنا، به نقل از تسنیم، با واردات نخستین محموله واکسن اسپوتنیک وی روسیه، واکسیناسیون کرونا با اولویت کادر درمان از ساعت 10 صبح امروز تعدادی از استان‌ها آغاز شد.به گفته وزریر بهداشت 635 بیمارستان خیریه، دولتی و مرجع که در بیماری کرونا زحمت می‌کشیدند تزریق واکسن "اسپوتنیک‌وی" به پرسنل آی‌سی‌یوهای درگیر کرونا آغاز خواهد شد.

وزیر بهداشت در آغاز این مراسم اعلام کرده واکسیناسیون با واکسن روسی از امروز بر اساس سند واکسیناسیون برای گروه‌های هدف که در مرحله اول افراد حاضر در خط مقدم نظام سلامت و کارکنان بخش‌های آی‌سی‌یو هستند آغاز می شود بعد به سراغ بقیه کادر درمان و خانه های سالمندان و افراد بالای 65 سال می رویم و همین طور مرحله به مرحله جلو می‌رویم.

مسئولان وزارت بهداشت اعلام کردند واکسن اسپوتنیک وی روسیه تا بیش از 90 درصد در برابر ویروس کرونا عملکرد مثبت دارد و در بیشتر کشورها نیز تست شده است. هفته پیش 500 هزار دوز واکسن روسی به کشور وارد شد و قرار است محموله های دیگر واکسن روسی در اواخر این ماه و اوایل اسفند به کشور وارد شود.

آغاز واکسیناسیون علیه بیماری کووید 19 در لرستان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: نخستین واکسن کرونا در بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد تزریق شد.‌در مرحله نخست واکسیناسیون ضد بیماری کرونا کادر درمان به خاطر درگیری بیشتر با این ویروس در اولویت هستند.

‌تزریق نخستین مرحله واکسن کرونا در قم

مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت استان با بیان اینکه در این مرحله حدود 400 واکسن به استان قم اختصاص داده شده است، گفت: جامعه هدف در این واکسیناسیون، کادر درمان درگیر با بیماری کرونا هستند و همکاران شاغل در بخش آی سی یو در اولویت قرار دارند.

آغاز واکسیناسیون کرونا در فارس

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: بر اساس برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، واکسیناسیون ویروس کرونا با گروه هدف کارکنان بخش های مراقبت ویژه بیمارستان ها در فارس آغاز شد.در این مرحله، 300 دوز واکسن به فارس تخصیص داده شده است.

واکسیناسیون کووید 19 در یزد

مرحله نخست واکسیناسیون کووید 19در بیمارستان شهیدصدوقی یزد آغاز شد. در این مرحله 400 دوز واکسن برای 200 نفر از پزشکان، پرستاران، نیرو‌های خدماتی و پرسنل بخش کرونایی بیمارستان شهید صدوقی پیش بینی شده است.

آغاز تزریق واکسن کرونا در چهارمحال و بختیاری

امروز همزمان با سراسر کشور تزریق واکسن کرونا در استان چهارمحال و بختیاری از بعد از ظهر امروز انجام خواهد شد. در مرحله نخست این واکس به 260 نفر از کادر درمان بخش های icu در  چهارمحال و بختیاری تزریق می شود.

آغاز واکسیناسیون علیه کرونا از امروز در مشهد

کادر درمانی شاغل در بخش مراقبت‌های ویژه و درگیر با بیماران کرونایی در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اولویت تزریق واکسن کرونا هستند. این واکسن در 2 دوز و به فاصله 21 روز تزریق می‌شود که با رعایت ضوابط مشخص و براساس کد ملی صورت می‌گیرد

آغاز واکسیناسیون کرونا در خراسان شمالی

امروز همزمان با سراسر کشور تزریق واکسن کرونا در استان خراسان شمالی آغاز شد. 60 دوز واکسن کرونا وارد استان شده که به کارکنان بخش آی سی یو بیمارستان‌ها تزریق می شود.

610 دوز واکسن کرونا وارد کرمانشاه شد

صبح امروز 610 دوز واکسن روسی کرونا به منظور واکسیناسیون 305 نفر از کادر درمان بخش‌های ویژه بستری بیماران کرونایی وارد استان شد. اولویت تزریق این 610 دوز واکسن با 305 نفر از کادر درمان بخش‌های ویژه بستری بیماران کرونایی است که به هر کدام 2 دوز تزریق می‌شود.

آغاز واکسیناسیون کرونا در استان قزوین
واکسیناسیون همگانی علیه ویروس کرونا همزمان با سراسر کشور در قزوین آغاز شد.در مرحله اول همکارانی که صرفا در بخش‌های مراقبت ویژه کرونا فعالیت می‌کنند واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد و در مرحله بعد سایر کادر درمان مراکز درمانی در اولویت قرار دارند، به این صورت که ابتدا افراد بالای چهل سال و بعد افراد کمتر از چهل سال دریافت می‌کنند.

آغاز واکسیناسیون کرونا در کرمان

بنابر اعلام دانشگاه علوم پزشکی کرمان مراسم آغاز واکسیناسیون علیه بیماری کوید19 در استان کرمان ساعت 12 و نیم امروز در مرکز آموزشی درمانی افضلی پور برگزار خواهد شد. مرحله نخست واکسیناسیون برای کادر درمان انجام خواهد شد.

آغاز تزریق واکسن کرونا در گرگان

همزمان با سراسر کشور تزریق واکسن روسی کرونا امروز در بیمارستان صیاد شیرازی گرگان اجرا شد. سهم گلستان از 20 هزار دوز واکسن 400 دوز است که برای 200 نفر از کادر درمان بخش مراقبت‌های ویژه کرونا و برای تزریق در دو مرحله در نظر گرفته شده است.

100 دوز واکسن کرونا به کاشان اختصاص یافت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه 100 دوز واکسن کرونا به کاشان اختصاص یافت گفت: بر اساس جلسه برگزار شده واکسیناسیون از روز شنبه آغاز می‌شود.

نخستین محموله واکسن کرونا وارد استان کرمانشاه شد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: نخستین محموله واکسن کرونای روسی امروز وارد استان کرمانشاه شد.

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا