آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۴۱۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ساعت ۹:۵۵
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی اعلام کرد:

مشارکت راه و شهرسازی و میراث فرهنگی در آزادسازی ۲۶ واحد از حریم مفخم

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: طی توافق انجام شده میان ادارات کل میراث فرهنگی و راه و شهرسازی استان، تخریب و آزادسازی 26 واحد مسکونی متعلق به اداره کل راه و شهرسازی استان به صورت مشارکتی انجام خواهد شد.
مشارکت راه و شهرسازی و میراث فرهنگی در آزادسازی 26 واحد از حریم مفخم,

عبدالمجید نژاد صفوی، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: 10 واحد ویلایی و 16 واحد آپارتمان متعلق به اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی در حریم مجموعه تاریخی مفخم شهر بجنورد قرار دارد.

نژادصفوی با اشاره به اجرای طرح فرهنگی-گردشگری مفخم که باید در این حریم و مجموعه تاریخی ایجاد شود، عنوان کرد: در سال گذشته با پیگیری های انجام شده، وزارت راه و شهرسازی مجوز آزادسازی این 26 واحد را صادر کرد.

وی همچنین افزود: وزارت راه و شهرسازی با واگذاری آنها با قیمت عادلانه به اداره کل میراث فرهنگی استان موافقت کرده است.

وی بیان کرد: مجوز صادر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی بابت آزادسازی این 26 واحد به استانداری خراسان شمالی ارائه و به دنبال آن قیمت گذاری توسط کانون کارشناسان انجام شد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: کانون کارشناسان برای مجموع این واحدها 20 میلیارد تومان قیمت گذاری کرده اند.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه اداره کل میراث فرهنگی استان اعلام کرد توان مالی برای پرداخت را ندارد بنابراین مقرر شد به صورت مشارکتی آزادسازی این26 واحد و تسویه وجوه آن میان اداره کل میراث فرهنگی و راه و شهرسازی استان انجام شود.

وی گفت: در همین راستا، معادل قیمت گذاری انجام شده برای 26 واحدی که باید آزاد سازی شود، در پروژه مفخم که باید در آینده احداث شود واحد تجاری به اداره کل راه و شهرسازی استان واگذار شود.

نژادصفوی یادآور شد: تا به کنون سه واحد از املاک این اداره کل واقع در حریم این مجموعه تاریخی مفخم آزادسازی شده است و مابقی واحدها نیز به مرور آزادسازی خواهند شد.

انتهای پیام/قهرمانی


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا