آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۱۵۷۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ساعت ۱۱:۲۸
نماینده بجنورد در مجلس:

۳۰۰ روستای خراسان شمالی تنش شدید آبی دارند

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه ۳۰۰ روستای استان خراسان شمالی دارای تنش شدید آبی هستند.
۳۰۰ روستای خراسان شمالی تنش شدید آبی دارند,خراسان شمالی+راز و جرگلان+روستا

ببه گزارش پایگاه خبری راز و جرگلان به نقل از تسنیم، محمد وحیدی امروز در جلسه شورای اداری خراسان شمالی که با حضور معاون وزیر کشور برگزار شد اظهار داشت: پس از سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی این استان تاکنون مسیر ویژه‌ای را طی کرده اما همچنان نیاز به توجه هستیم.

وی افزود: انتظار می‌رود پس از گذشت 8 سال از سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی این استان به جایگاه مطلوب برسد چرا که در حال حاضر این استان در بسیاری از شاخص‌ها از میانگین کشوری پایین‌تر است.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: استان خراسان شمالی در زمینه راه روستایی و بزرگراه وضعیت مناسبی نداشته و در حال حاضر 300 روستای استان با تنش آبی روبه‌رو است لذا لازم است معاونت عمرانی وزیر کشور به شاخص‌های زیربنایی خراسان شمالی توجه ویژه‌ای داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر در مجلس طرح دهیاری‌ها در دستور کار قرار دارد گفت: متاسفانه شهرداری‌ها با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستند به طوری که هر چه شهرداری‌ها ضعیف‌تر شده، میزان دریافتی کارکنان کمتر می‌شود لذا طرح دهیاری‌ها در مجلس شورای اسلامی با محوریت امنیت شغلی، ساختار مدیریتی و بحث‌های تحول عمرانی در دستور کار است.

وحیدی با انتقاد از عدم توجه به روستاها و اقتصاد روستا اذعان داشت: از زمان شکل‌گیری خراسان شمالی تاکنون میزان مهاجرت از روستا به شهر دو برابر افزایش یافته در حالی که روستا مرکز تولید و نجات دهنده اقتصاد کشور است.

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا