آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۷۷۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ساعت ۱۸:۱۰
یک مسئول خبر داد:

مصرف قرص های روان گردان در خراسان شمالی بیشتر در بین دانش آموزان و قشر جوان

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی گفت: مصرف قرص های روان گردان در این استان بیشتر در میان دانش آموزان و قشر جوان شیوع دارد.
مصرف قرص های روان گردان در خراسان شمالی بیشتر در بین دانش آموزان و قشر جوان,

به گزارش خبر بجنا ؛ سعید آیتی گفت: میزان شیوع مصرف مواد مخدر در میان جمعیت دانش آموزی در این استانثابت شده و اظهارکرد: میزان شیوع مصرف مواد مخدر در میان دانش آموزان این استان ۲.۴۰ درصد است.

به گفته وی میانگین شیوع مصرف مواد مخدر در میان دانش آموزان در کشور رقم ۴.۷۰ است.

آیتی با اشاره به اجرای طرح یاری گران زندگی بیان کرد: این طرح از سال گذشته در آموزش و پرورش به مرحله اجرا در آمد و آگاهی سازی والدین، معلمان و دانش آموزان نسبت به مواد مخدر مهمترین هدف اجرای این طرح بوده است.

وی افزود: اما اجرای این طرح با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، نیمه باقی ماند.

این مقام مسئول ادامه داد: اما با برنامه ریزی های صورت گرفته اگر مدارس طی سال تحصیلی امسال به صورت حضور برگزار شود طرح نیز به مرحله اجرا در خواهد آمد اما اگر به صورت غیرحضوری بود، کلیپ های آموزشی تهیه شده است که این کلیپ ها در شبکه شاد به مرحله نمایش در خواهد آمد.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن اجرای طرح یاری گران زندگی گسترده تر خواهد شد و در سطح کارخانه ها و واحدهای تولیدی با ایجاد خانه های بهداشت کارگری به مرحله اجرا در خواهد آمد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تاکید کرد: همچنین در سطح محلات نیز این طرح از طریق دفاتر تسهیل گری در مناطق حواشی شهر اجرا می شود. ایسنا/

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا