آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۹۱۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ساعت ۷:۳۸
وزیر آموزش و پرورش:

آمادگی ارائه آموزش در هر وضعیتی را داریم

حاجی‌میرزایی گفت: با توجه به اینکه شرایط برای برگزاری کلاس‌های درس در سال تحصیلی جدید قابل پیش‌بینی نیست،ما آمادگی ارائه آموزش در هر وضعیت را داریم.
آمادگی ارائه آموزش در هر وضعیتی را داریم,

به گزارش خبرگزرای بجنا ،محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش عصر چهارشنبه در بدو ورود به خراسان شمالی در فرودگاه بجنورد در جمع خبرنگاران اظهار کرد  : پیش بینی وضعیتی که به لحاظ شیوع ویروس کرونا در برابر ما است، هنوز امکانپذیر نیست، اما برای شروع سال تحصیلی، برای شرایط مختلف آماده هستیم.

حاجی‌میرزایی افزود: اگر امکان حضور دانش آموزان در مدرسه وجود داشته باشد، آماده هستیم تا آموزش‌ها به صورت حضوری انجام شود، اما اگر قرار باشد که دانش آموزان در برخی از ایام سال در کلاس درس حضور داشته و در برخی از روزها، حضور نداشته باشند، برای ارائه آموزش مجازی آمادگی داریم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: این آمادگی نیز وجود دارد که برخی از درس ها، به صورت حضوری و برخی درس‌ها در بستر فضای مجازی ارائه شود.

این مقام عالی دولت خاطرنشان کرد: اگر ناگزیر باشیم که تعداد دانش آموزان در کلاس‌ها محدودتر شود،در این زمینه هم آمادگی داریم، تا با توزیع دانش آموزان در روز‌های هفته، بخشی از کلاس‌ها حضوری و بخشی غیرحضوری برگزار شود.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: برای هر وضعیتی در آغاز سال تحصیلی آمادگی داریم و امید می‌رود شاهد کمترین اختلال در آموزش دانش آموزان باشیم.

حاجی میرزایی در بخش دیگری از سخنان خود درباره برخی اظهار نظر‌ها از حذف درس «شهید فهمیده» از کتب درسی گفت: چیزی از کتاب‌ها حذف نشده و آموزش و پرورش جایگاه و مهد ارزش‌های دینی و الهی است.

او گفت : آموزش و پرورش سرشار از نیرو‌هایی است که با تمام وجود برای احیای اسلامی و انقلاب تلاش می‌کنند،در سند تحول بنیادین هم مهم‌ترین ماموریت ما، تربیت انسان‌ها است و این امر، در ساحت‌های اعتقادی، اخلاقی، عبادی، علمی، فناوری، سیاسی و اجتماعی، وجوه مختلف شخصیت جوان و نوجوان را آموزش می‌دهد.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین کارکرد ماموریت آموزش و پرورش، آماده کردن افراد برای دفاع از انقلاب، ارزش‌ها و آرمان‌ها است، آموزش و پرورش از ابتدای انقلاب برای تربیت نیرو‌های علاقه‌مند و وفادار به انقلاب تلاش داشته است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش در توسعه ارزش‌های انقلاب اهتمام تمام دارد و در دوران دفاع مقدس، بیش از ۳۶ هزار دانش آموز و چهار هزار معلم شهید تقدیم آرمان‌های انقلاب کرده است.

وزیر آموزش و پرورش با استقبال استاندار خراسان شمالی، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استانی امروز درآغاز سفری دو روزه وارد بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی شد.

محسن حاجی میرزایی، پس از حضور در گلزار شهدای بجنورد و ادای احترام به مقام شامخ شهدا با سفر به شهرستان اسفراین، بعد از افتتاح یک پروژه عمرانی با مجمع خیرین مدرسه ساز در این شهرستان نشست خواهد داشت و فردا هم با هدف افتتاح چند پروژه عمرانی در شهرستان‌های بجنورد و شیروان حضور یافته و در نشست شورای اداری استان شرکت خواهد کرد.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا