آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۸۵۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ - ساعت ۶:۲۰
استاندار خراسان شمالی:

بودجه شهرداری بجنورد بسیار ناچیز است

استاندار خراسان شمالی گفت: بودجه شهرداری بجنورد بسیار کم است، منتهی باید دوید تا این عدد تحقق یابد تا حداقل پروژه‌های شهرداری اجرا شود.
 بودجه شهرداری بجنورد بسیار ناچیز است,

به گزارش خبرگزاری بجنا :محمد علی شجاعی ظهر امروز در دیدار اعضای شورای شهر بجنورد اظهار کرد: باید بجنورد را به عنوان مرکز استان بسازیم زیرا خراسان شمالی در ابتدا با بجنورد شناخته می‌شود.

وی افزود: شورای شهر چند کار بزرگ را طراحی و ارائه دهد و ما نیز کمک می‌کنیم تا این فعالیت‌های بزرگ رقم بخورد البته نمی دانم چرا ما فقط طرح مشکل می‌کنیم اما برای حلش نه پیگیری می‌کنیم و نه طرحی می‌دهیم.

استاندار خراسان شمالی با دادن مهلت ده روزه برای ارائه طرح‌های عملیاتی خاطرنشان کرد: این طرح‌ها با برآوردهای مالی به ما ارائه شود تا بدانم دقیقاً چه پروژه‌ای با چه مبالغی مورد نیاز است.

وی افزود: شرح وظایف سازمان‌های مربوطه را در این پروژه‌ها معین کنید تا از تمام ظرفیت‌های استان استفاده شود.

شجاعی ادامه داد: بودجه شهرداری بجنورد بسیار کم است و از افزایش ۴۳۰ درصدی بودجه برای سال جاری خرسندیم منتها باید دوید تا این عدد تحقق یابد تا حداقل پروژه‌های شهرداری اجرا شود.

وی سیستم شهرسازی در کشور را اشتباه عنوان کرد و افزود: به همین دلیل هجوم مردم به مراکز شهر زیاد بوده البته این مشکل فقط بجنورد نیست اما برای حل این مسئله باید طرح داشت.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی تصریح کرد: اجازه ندارم به افراد منفی بافی که چهل سال است وظیفه خود را انجام نداده‌اند توجه کنم و اعضای شورای شهر نیز برای مردم به این منفی بافی‌ها توجه نکنند و فعالیت را به تعویق نیندازند.

وی شعار بومی گزینی را منسوخ دانست و بیان کرد: در استان نمی‌خواهم اسم بعضی را بومی دلسوز بگذارم. ببینید چه کسی دلسوز است و به شناسنامه نگاه نکنید. این مسئله خیلی وقت است در جهان حل شده لذا هر نیروی کارای توانمند را دستش را باید بوسید.

شجاعی در انتها تاکید کرد: عده‌ای به خاطر سو استفاده خودشان، آدرس شناسنامه می‌دهند هرچند قطعاً بودن نیروی بومی و رشد آن واجبات است اما منافاتی با ورود نیروی غیر بومی ندارد لذا اگر به هر دو توجه نکنیم به شرایط فعلی استان دچار می‌شویم.

انتهای پیام / خبرگزاری مهر


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا