آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۷۹۳۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ساعت ۲۲:۲۷
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره):

تولید بیش از ۲۴۰ هزار ماسک و گان توسط مددجویان خراسان شمالی

خراسان شمالی از تولید بیش از ۲۴۰ هزار عدد ماسک و گان در ۲۰ کارگاه‌ تولیدی زیر پوشش این نهاد در استان خبر داد.
تولید بیش از ۲۴۰ هزار ماسک و گان توسط مددجویان خراسان شمالی,

 به گزارش خبرگزاری بجنا ؛مجید الهی راد روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به توزیع ۱۸ هزار و ۲۰۰ بسته اقلام بهداشتی به ارزش بیش از ۶ میلیارد ریال بین مددجویان شهری استان، خاطرنشان کرد: علاوه بر این ۵ هزار و ۷۰۰ بسته بهداشتی نیز به ارزش یک میلیارد و ۳۴۸ میلیون ریال توسط خیران بین خانواده های شهری و روستایی زیر پوشش این نهاد توزیع شده است.
وی با اشاره به مشارکت اداره کل امور روستایی استانداری و سپاه خراسان شمالی در توزیع بسته های بهداشتی بین مددجویان این نهاد،  افزود: ۱۳ هزار و ۲۲۰ بسته معیشتی هرکدام به ارزش بالغ بر یک میلیون ریال و در مجموع با اعتباری بیش از ۱۴ میلیارد و ۲۳۶ میلیون ریال در بین جامعه هدف زیر پوشش این نهاد توزیع شده است.
وی یادآور شد: این در حالی است که در کنار کمک های صورت گرفته مبلغ ۷ میلیارد ریال نیز به حساب افراد بیمار خاص و صعب العلاج استان که زیر پوشش این نهاد هستند واریز شده است.
وی به برنامه‌های این نهاد برای کاهش مراجعات اشاره کرد و گفت: تلفنی گویا برای پیگیری امور مددجویان بدون نیاز به حضور آنان در ادارات کمیته امداد شهرستان های مختلف راه اندازی شده و مراجعان می توانند درخواست های خود را اعلام کنند تا پیرو درخواست ارائه شده ترتیب اثر داده شده و از این طریق میزان مراجعات حضوری به حداقل برسد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی همچنین از معرفی سامانه امداد الکترونیک به آدرس  e.emdad.ir خبر داد و گفت: بر این اساس تمامی افراد تحت پوشش می توانند با مراجعه به این سامانه درخواست مورد نظر را ثبت کنند تا رسیدگی لازم صورت گیرد.
وی یادآور شد: همچنین تلفن تماس مددکاران نیز در هر شهرستان به مددجویان اعلام شده که اطلاع رسانی لازم در گروه ها از طریق دهیاری ها به مددجویان انجام گرفته تا برای راهنمایی و رفع مشکلات احتمالی با مددکاران تماس بگیرند.
وی اظهار داشت: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نیز از مردم درخواست داریم صدقات خود را به صورت مجازی به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۳۱۳ واریز کنند.
الهی راد افزود: خیرین و نیکوکاران استان در شهرستان بجنورد می توانند با شماره گیری *۸۸۷۷.۵۰# و در سایر شهرستان ها با کد مخصوص آن شهرستان صدقات خود را پرداخت کنند.
 وی خاطرنشان کرد: همچنین این نهاد به منظور مشاوره به مددجویان زیرپوشش با تمامی افراد پرخطر که نیاز داشته باشند ارتباط تلفنی برقرار کرده و وضعیت سلامت آنها را جویا می شود.
۵۵ هزار خانوار با بیش از ۱۰۰ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی هستند.

انتهای پیام /ایرنا


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا