آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۷۸۰۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ساعت ۱۵:۵۴
رئیس اتاق اصناف بجنورد گفت:

همراهی ۹۶ درصد کاسبان بجنورد در مقابله با کرونا

۹۶ درصد از کاسبان و فعالان صنفی مرکز استان خراسان شمالی در روزهای اخیر با اعمال مصوبه تعطیلی صنوف، در مقابله با کرونا همراهی کرده اند.
همراهی ۹۶ درصد کاسبان بجنورد در مقابله با کرونا,

به گزارش خبرگزاری بجنا ؛مهدی امیدوار روز چهارشنبه  اظهار داشت: کسبه استان، از ابتدای پارسال با مشکلاتی روبه رو شده و در پایان سال هم با مشکل شیوع کرونا، مجبور به تعطیلی واحدهای خود شدند اما با درک شرایط و اهمیتی که برای سلامت مردم قائل هستند همچنان پای کار هستند تا با این ویروس مقابله کنند.

وی خاطرنشان کرد: کسبه، در چند ماه پایانی سال گذشته فروشی نداشتند و متحمل مشکلات رکود بازار شدند و خیلی از جنس های خریداری شده روی دست آنان مانده و نگران چک های خود هستند.

رییس اتاق اصناف مرکز خراسان شمالی افزود: با این وجود، ۹۶ درصد از کسبه بجنورد، مغازه ها را بسته اند و  البته به مابقی کسبه هم، تذکرات لازم داده شده است.

وی اظهار داشت: بر اساس تصمیم اتخاذ شده در سطح کشور، تمام اصناف جز خواروبارفروشان، قصابان، مرغ فروشان و عرضه کنندگان مایحتاج ضروری، تا ۱۵ فروردین تعطیل خواهند بود.

امیدوار گفت: در صورت باز بودن مغازه‌ها، با افراد متخلف برخورد و نسبت به پلمب واحد آنها اقدام می شود.

وی تاکید کرد که این طرح کشوری است و مربوط به شهر بجنورد و یا استان خراسان شمالی نیست، از این روز از کسبه انتظار می رود همراهی لازم را داشته باشند.

امیدوار همچنین با اشاره به استقبال مردم از خرید اینترنتی گفت: با راه اندازی نرم افزار خرید اینترنتی «سروینا»، مراکز خرید اینترنتی در این چهارچوب به مردم معرفی شده اند که مایحتاج مردم با پیک برای آنان ارسال می شود.

رییس اتاق اصناف مرکز خراسان شمالی افزود: در بجنورد، چند واحد میوه فروشی به شیوه اینترنتی نسبت به عرضه اقلام خود اقدام می کنند که البته برخی دیگر نیز که فروش اینترنتی ندارند، اجناس را با درخواست تلفنی شهروندان، با پیک ارسال می کنند.

در بجنورد، مرکز خراسان شمالی، ۱۶ هزار کسبه مشغول به فعالیت هستند.

تا ظهر دیروز -سه شنبه- ۲۰۳ نفر در استان خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۰ نفر جان باخته بودند.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا