آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۱۷۱۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ساعت ۷:۵۳

آیا تشکیل وزارت میراث فرهنگی به رشد گردشگری کشور کمک می‌کند؟

بعد از اینکه مجلس، دولت را موظف به ایجاد وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرد امروز حکم سرپرستی این وزارتخانه برای مونسان صادر شد، اما آیا این اتفاق می‌تواند تغییری مثبت در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری فشل کشورمان ایجاد کند؟!
آیا تشکیل وزارت میراث فرهنگی به رشد گردشگری کشور کمک می‌کند؟,

به‌گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ چند صباحی است که موضوع تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه در مجلس و شورای نگهبان در حال بررسی است و در نهایت با موافقت شورای نگهبان، لزوم تشکیل این وزارتخانه به رئیس جمهور ابلاغ شد و در نهایت رئیس جمهور امروز حکم سرپرستی علی‌اصغر مونسان را برای این وزارتخانه ابلاغ کرد.

در حکم رئیس‌جمهوری خطاب به دکتر مونشان آمده است:

«بر اساس اصل 135 قانون اساسی و در اجرای مصوبه شماره 261/42767 مورخ 1398/5/26 مجلس شورای اسلامی، به موجب این حکم شما را به سرپرستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی منصوب می‌نمایم.

انتظار دارد بر اساس مصوبه یادشده با بهره‌گیری از همه امکانات نسبت به ایجاد وزارتخانه جدید با ساختار مناسب اقدام نمایید.

امید است با عنایات الهی در خدمت به ملت شریف ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی، با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.»

اما مونسان پیش از فعالیت در سازمان میراث فرهنگی و حالا وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستیف معاون اجرایی شرکت مانا (سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران)، عضو هیأت مدیره و معاون اجرایی شرکت دی (بنیاد مستضعفان)، مسئول اجرایی در فاز اول منطقه پارس جنوبی (پالایشگاه پارس جنوبی) و منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، عضو هیأت مدیره و معاون فنی و اجرایی شرکت هریس مهندس عضو هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آتی ساز (بنیاد مستضعفان) بوده است. تحصیل آکادمیک او هم رشته عمران در دانشگاه صنعتی شریف و در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت ساخت، در دانشگاه صنعتی امیرکبیر بوده‌است.

حال با این پیشینه باید منتظر بود که آیا رئیس‌جمهور او را به عنوان وزیر این وزارتخانه به مجلس معرفی می‌کند و آیا مجلس شورای اسلامی به او رای اعتماد خواهد داد؟

به طور حتم یک سازمان از یک وزارتخانه اختیارات بیشتری دارد، حال اینکه لزوم این اتفاق چه بوده است پیش از این مورد بحث قرار گرفته و باید منتظر تغییرات اجرایی در عملکرد آن بود.

مدتهاست کشور با پتانسیل بالای گردشگری و تاریخی که دارد منتظر تحول در این حوزه است اما دریغ از قدمی موثر در افزایش گردشگر و به دنبال آن، تحول اقتصادی و رسیدن به سطح حداقلی از درآمد ارزی متناسب با ظرفیت‌های گردشگری کشورمان!

امروز فضای اقتصادی کشور در وضعیت خوبی قرار ندارد، برای این وضعیت، نسخه‌های متعددی پیشنهاد داده می‌شود و گسترش گردشگری یکی از این نسخه‌هاست، چرا که با پایین آمدن ارزش پول کشور می‌توان از مزیت جذب گردشگر استفاده کرد، اما هنوز شاهد استفاده از این پتانسیل نیستیم؛ حال که این سازمان به وزارت تبدیل شده‌ است و اختیارات بیشتری دارد آیا می‌تواند تحولی در این عرصه ایجاد کند؟

انتهای پیام/

 

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی بجنا